Atviru duru diena kovo19

Kovo 15 d. Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje vyko Lietuvos progimnazijų asociacijų konferencija „(Ne)tobulas mokyklos vadovas?..“, kuriame dalyvavo Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos direktorė Jūratė Pauliukienė. Į mokyklą direktorė parvežė oficialų patvirtinimą, kad mūsų progimnazija – Lietuvos progimnazijų asociacijos narė. Tai plečia mūsų galimybes bendrauti, bendradarbiauti, dalintis gerąja patirtimi su kitomis Lietuvos progimnazijomis, siekti kuo geresnės ugdymo kokybės mūsų progimnazijoms mokiniams bei kuo geresnių darbo sąlygų mokytojams. Vivat!

akreditacija2024 03aakreditacija2024 03b

Dalinamės Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos paruošta informacija ,,Pagalba nuo nusikalstamos veiklos nukentėjusiems asmenims''. Kviečiame susipažinti, išsisaugoti ir prireikus naudoti šią informaciją. Ji sukurta siekiant užtikrinti, kad nukentėjusiems asmenims būtų teikiama aktuali ir šių asmenų individualius poreikius atitinkanti informacija, įskaitant informaciją apie pagalbą, kuri nukentėjusiam asmeniui gali būti suteikta, pagalbos teikimo paruoštuku (priedai nr. 1 ir 2).

Daugiau informacijos galima rasti ir su ja susipažinti Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėse:

Pagalba1

Pagalba2

Kovo 7 d. Kauno Martyno Mažvydo progimnazija organizavo tradicinę respublikinę mokinių, mokytojų ir bibliotekininkų konferenciją „Knyga mūsų pasaulyje“. Konferencijoje dalyvavo 126 mokytojai ir bibliotekininkai, 82 mokiniai pateikė ir pristatė literatūros, dailės, technologijų, IT kūrybinius darbus. Stebino darbų atlikimo technikos įvairovė – nuo rankdarbių iki dirbtinio intelekto pagalba sukurtų darbų.

Po nuoširdžių progimnazijos direktorės Jūratės Pauliukienės ir Kauno švietimo inovacijų centro bibliotekininkės Irenos Valentukonienės sveikinimų, visi susidomėję klausėsi rašytojos ir iliustratorės Kotrynos Zylės pranešimo apie kūrybos užkulisiuose kunkuliuojančius džiaugsmus ir vargus. Ačiū Rašytojai už pažinimo dovaną J

Įdomioji dalis – mokinių kūrybiniai darbai, atlikti įvairiausiomis technikomis, ypatingą dėmesį skiriant skaitmeninių įrankių ir STEAM metodų įveiklinimui. Mokinių darbus ir bibliotekininkų pranešimus, skirtus jubiliejiniams S. Nėries, K. Donelaičio, Vaižganto, J. Biliūno metams ir Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo šventei galite peržvelgti čia – malonaus virtualaus dalyvavimo nuostabioje konferencijoje.

Laukiame kitais metais dar aktyvesnio dalyvavimo tradicinėje mažvydiečių skaitymo šventėje. Juk skaitantis žmogus – jėga!

Kiekviename menininke slypi drąsos daigas, be kurio neįmanomas joks talentas (Johanas V. Gėtė).

Šiandien mokykloje praūžė talentų šou „Myliu gimtinę ir žmogų“!
Muzikantai grojo – pianinu, saksofonu, akordeonu, fleita, elektrine gitara. Dainininkai dainavo gražiausias dainas, šokėjai šoko baletą, gatvės šokius, šiuolaikinius šokius, gimnastės rodė savo sugebėjimus, o karatė meistrai – karate kovos meną. Pasirodė ir po vieną, ir grupelėmis, ir visa klasė! Džiaugiamės nepakartojamais mokinių talentais, puikiais jų pasirodymais. Balsuodami išmaniosiomis programėlėmis visi dalyviai ir žiūrovai galėjo išrinkti geriausią talentų pasirodymą. Po balsavimo 6b klasės mokinės Ievos Medalinskaitės pasirodymas buvo išrinktas geriausiu. Ieva elektrine gitara atliko kūrinį Metallica ,,Enter Sandman”. Šią meilės dieną, dėkojame visiems pasirodžiusiems mokiniams, kurie savo talentais skleidžia meilę ir gėrį.

Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos aštuntokai dalyvavo Kameriniame teatre vykusioje Dramos Laboratorijoje „Jei būčiau personažas arba autorius“ - tai literatūros pamokos kitu formatu. Drama yra visur – gyvenime, literatūros kūriniuose, kine, teatre – visur, kur yra VEIKĖJAI ir KONFLIKTAS, vykstantis viduje arba išorėje.

Edukacijoje pasitelkiamas surepetuotas pjesės skaitymas kaip sceninis žanras, leidžiantis be autorinės režisūrinės interpretacijos, tačiau kokybiškai susipažinti su pjesės turiniu ir forma. Išanalizavus pjesės struktūrą, moksleiviai į ją kviečiami pažiūrėti dramaturgo akimis. Edukacijos pabaigoje, siekiant sudaryti sąlygas moksleiviams įtvirtinti savo žinias, visi kviečiami dalyvauti išmaniojoje „Kahoot" viktorinoje.

Mūsų drąsūs ir kūrybingi vaikinai ne tik stebėjo pjesę „Gang‘as“, bet ir patys drauge su tikrais aktoriais suvaidino kulminacinį epizodą – interpretacija puikiai pavyko!