Korupcijos prevencijos programa

Korupcijos prevencija

Viešų ir privačių interesų deklaravimas darbuotojams ir komisijoms

Esame skaidrūs!

Kauno Martyno Mažvydo progimnazija priklauso tarptautiniam Sąžiningumo Mokyklų Tinklui, todėl kasmet aktyviai dalyvauja antikorupciniuose renginiuose. Ar žinote, kad korupcija – tai ne tik kyšis? Neskaidrūs gali būti santykiai ne tik vyriausybėje, policijoje ar medicinoje (tai visuomenėje įsigalėję šablonai!), bet net sporte, kieme ar klasėje.

Norėdama iškirsti nesąžiningumą iš šaknų, šiemet 8a klasė vėl dalyvavo respublikiniame projekte-konkurse „Skaidrumą kuriame kartu“.

Pirmiausiai išsprendėme antikorupcinių žinių patikrinimo testą – tikrai buvo labai įdomu.

O paskui atlikome kūrybinę užduotį – vizualizuodami, kurdami koliažus, atsakėme į klausimą: ką reikėtų daryti, kad santykiai mūsų bendruomenėje būtų skaidresni? Toli ir giliai nebridome, pamąstėme apie čia ir dabar – savo klasę. Juk skaidrumas – tai visų mūsų santykių esmė. Pažiūrėkite, kokias vertybes, diskutuodami ir grupėse kurdami metaforas, atrado aštuntokai.

O, kad tie lūkesčiai išsipildytų!

Nekantriai lauksime konkurso rezultatų.

Klasės auklėtoja Auksė Pukinskienė

Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos diena

Lapkričio 21 d. 5b klasės mokiniai dalyvavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotame protmūšio žaidime, kuris buvo skirtas paminėti Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos dieną.

Šis protmūšis svarbus tuo, kad jo metu žaidybine forma buvo nagrinėjami aktualūs klausimai:

• • Kokios yra pilietinės, politinės, socialinės, ekonominės ir kultūrinės vaikų teisės?
  • • Kodėl vaiko teisės yra svarbios?
  • • Ką daryti, jei mano ar kitų vaikų teisės yra pažeidžiamos?
  • • Kokias pareigas turi vaikas?

Apibendrindama pamokos veiklą klasės auklėtoja priminė vaikams jų pareigas ir atsakomybę, paaiškino, kad labai svarbu būti pilietiškam, laikytis įstatymų bei nepamiršti savo pareigų.

Klasės auklėtoja Paulina Krasauskaitė

Gruodžio 9-oji – antikorupcijos diena

Minėdami tarptautinę antikorupcijos dieną "Skaidrumą kuriame kartu” 5-8 klasių moksleiviai istorijos pamokų metu pagilino savo žinias apie korupciją, antikorupcines priemones, organizacijas ir dalyvavo diskusijoje apie vertybinius pasirinkimus bei korupcijos žalą valstybei.

Ugdykime sąmoningus ir atsakingus piliečius.

Istorijos mokytoja Arūnė Jefremova

Mes prieš prekybą žmonėmis

Gruodžio 12 d. Kauno švietimo inovacijų centre buvo apdovanojami konkurso ,,Mes prieš prekybą žmonėmis" dalyviai ir I - III vietas laimėję mokiniai. Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos 8 b klasės mokinė Liepa Zareckaitė užėmė II vietą. Padėką už dalyvavimą gavo 8 a klasės mokinė Austėja Škėmaitė, kurią palaikė ir dalyvauti paskatino auklėtoja Auksė Pukinskienė.

Ši aktuali tema vis dažniau yra minima ne tik visuomenėje, bet ir siauresniame rate, pvz.,  ugdymo įstaigose. Svarbu visuomenę šviesti bei vis gilinti žinias tokia opia tema kaip prekyba žmonėmis.

Psichologė Vaiva Daniūnaitė