Kokia puiki, nuostabi, fantastiška buvo kelionė (tai vaikų žodžiai ;)) Ir išties ši Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos puikaus mokymosi, nepriekaištingo elgesio ir aktyviausių mokyklos lyderių išvyka verta šių žodžių. Šiais mokslo metais gruodžio 16 dieną mokykla dovanojo mokiniams kelionę į Pakruojo dvarą. Išvykoje mokinius lydėjo nepailstančios keliautojos, mokytojos Irena Kaklauskienė, Vitalija Savickienė ir Elena Antanavičienė. Nors diena ir buvo labai šalta, bet pažintinės STEAM edukacinės veiklos įtraukė ir sušildė visus.
Susipažinome ne tik su didžiausio Lietuvoje dvaro istorija, kultūra, bet ir nepamirštamu „svieto lygintoju“ Tadu Blinda, kuris aprodė dvaro teritoriją, vienintelį Lietuvoje Baudžiavos laikų bausmių muziejų ir palydėjo į linksmiausią programos dalį – pasijodinėjimą žirgu dvaro žirgyne. Šią pramogą išbandė beveik visi mokiniai. Ir tai dar ne viskas. Praėję fantastiškus parko žibintus patekome pas dvaro velėją, kuri papasakojo apie vilnos naudą, leido išbandyti avių kirpimo žirkles, pasidalino savo amato paslaptimis. O svarbiausia – kiekvienas programos dalyvis galėjo pats nusivelti ypatingą ,,vilnonį prisiminimą“ – kitų metų simbolį – zuikutį. Į šią patyriminę veiklą visi pasinėrė su įkarščiu ir nepaprastai džiaugėsi savo darbo rezultatais. Po programų visi jų dalyviai buvo apdovanoti Jaunojo dvariškio liudijimu. Taigi grįžome dainuodami ir tikrai laimingi, net (kaip sakė vaikai) nesinorėjo išlipti iš autobuso.

Vitalija Savickienė