Spausdinti

Šią savaitę bibliotekoje vyko Šiaurės šalių literatūros savaitė. Kaip įprasta, Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą.

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė skaityti apie Šiaurės šalių gamtą. Meilė ir pagarba gamtai yra giliai persismelkusi mūsų kultūroje ir užima svarbią vietą Šiaurės šalių literatūros ir pasakojimų tradicijose. Šiaurietiška gamta mus ne tik sieja, bet ir byloja mums apie įvairovę ir turtingumą atšiauriame Žemės lopinėlyje. Per pandemiją netekę galimybės keliauti į pamėgtus tropinius paplūdimius ėmėme labiau domėtis savo kraštais – ugnikalniais vakaruose, ledynais šiaurėje, geltonai švytinčiais rapsų laukais pietuose ir tūkstančiais ežerų rytuose. Žmogaus ryšys su gamta yra pagrindinės šių metų skaitymams atrinktų knygų temos.

3–4 kl. mokiniai skaitė knygą „Jei sutiktum lokį” – Martin Glaz Serup iš Danijos ir Malin Kivelä iš Suomijos yra knygelės teksto autoriai, o iliustracijas kūrė Lina Bondestam iš Suomijos. Tai istorija apie veikėją, išsiruošusį į žygį miške, tačiau pagrindinis knygos veikėjas yra lokys. Žmogaus ir lokio susitikimas yra aprašomas žaismingai rimtai, visas pasakojimas balansuoja tarp faktų ir išmonės.

5–8 kl. mokiniai skaitė švedų rašytojo Patrik Svensson knygos „Apie ungurius ir žmones. Mįslingiausios pasaulio žuvies istorija“ ištrauką. Autorius pasakoja istoriją apie ant išnykimo ribos esančią rūšį, grožinius intarpus pindamas su mokslo populiarinimo tekstais. Skaitytojas kviečiamas leistis drauge į autoriaus vaikystės prisiminimus šalia lėtai tekančios upės ir laukinio gluosnio. Ten, šiaurietiškoje gamtoje, tėvą ir sūnų jungia tylus bendrystės jausmas.

Mokiniai ne tik skaitė, bet ir diskutavo apie lokio ir žmogaus susitikimą, kaip elgtis sutikus baltąjį lokį, vyresni – apie sūnaus ir tėvo santykius, žvejybą bei dalyvavo viktorinoje apie Šiaurės šalis.

Organizatorės Audronė Baležentytė ir Laura Bakšenskienė