kvietimas mokytis2022

Šiandien buvau apstulbinta savo Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos aštuntokų brandumu. Per vieną vasarą taip subręsti???

Tęsiame Knygių klubo tradicijas ir Vaikų literatūros muziejuje susirinkome aptarti per vasarą perskaitytų knygų. O knygų įvairovė! O pasirinkimų įstabumas! Mes, suaugusios moterys, klausėme išsižiojusios, akis išplėtusios – kokios gilios paauglių įžvalgos, kokie pamąstymai, kokios išvados! Tiesiog - literatūros kritikai ir analitikai kalbėjo. Negalėjau atsistebėti, kaip subrendo mano aštuntokų mąstysena. Ir tuo pačiu pradėjau bijoti 8 klasės literatūros programos, - ji taip prasilenkia su šių jaunuolių poreikiais...

Laukinių Afrikos gyvūnų tyrinėtojos septyniasdešimtmetės Delios Owens literatūrinis debiutas „Ten, kur gieda vėžiai"; šiurpą keliantis liudininko Eddy de Wind pasakojimas apie nežmoniškus nusikaltimus „Galutinė stotis – Aušvicas“; Romualdo Lankausko istorija apie žmogaus nuopuolį „Prisiminimai po vidurnakčio“; nuostabiai keistas, legendą primenantis detektyvas, filosofinė paslapčių kupina pasaka „Varyk savo arklą per mirusiųjų kaulus“ (nauja Nobelio premijos laureatės Olgos Tokarczuk knyga) – tai tik maža dalis mūsų aptartų knygų. Pora valandų prabėgo kaip akimirka – taip įdomu buvo klausyti neįtikėtinų istorijų ir dalintis įspūdžiais!

Negaliu atsidžiaugti, atsistebėti savo vaikais, ir tuo pačiu suprantu – užaugo, subrendo. Tuoj išeis, apdovanos savimi gimnazijas, ir man viską reikės pradėti nuo pradžių...

Bet negaliu ir nepasididžiuoti – tai Knygių klubas prisidėjo prie jų brandos ir augimo. Skaitymas brandina. Gerų knygų skaitymas – ypač.

Ačiū, ačiū, ačiū skaitantiems vaikams, ačiū muziejininkėms Daivai ir Vilmai už šilumą, išklausymą, išmintingą kalbėjimą ir vaišingumą.