kvietimas mokytis2022

  Kauno Martyno Mažvydo progimnazija pirmą kartą dalyvavo tarptautiniame mokyklų bibliotekų projekte „Baltų literatūros savaitė 2022”, kuris vyko rugsėjo 19 – 23 d.
  „Baltų literatūros savaitė“ vyksta laiku, kai Lietuvoje ir Latvijoje yra minima ir Baltų vienybės diena, ir rudens lygiadienis, ir Europos kalbų diena – visa tai suteikia puikią progą bendrauti mums visiems pažįstama draugystės kalba. 
  4-6 kl. mokiniai susipažino su latvių kalba, istorija, literatūra. Mokiniai skaitė latvių rašytojų kūrinius, mokėsi pasisveikinti, atsisveikinti, paklausti koks tavo vardas, pavardė, kaip tau sekasi. Sužinojo kas skiria ir vienija lietuvių ir latvių kalbas. Rašė linkėjimus Latvijos mokiniams. 
  Tarptautinis mokyklų bibliotekų projektas „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“, kuriame dalyvauja Lietuvos ir Latvijos mokyklos, kviečia moksleivius ir mokytojus dažniau paimti į rankas kaimyninės šalies rašytojų parašytą knygą, domėtis mus siejančia istorija ir kultūra. Nuo 2017 m. kasmet vykstančio projekto iniciatoriai – Jonavos rajono Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro bibliotekininkai, nuo 2018 m. projektas organizuojamas kartu su Vytauto Didžiojo Universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto  Letonikos centru. Projekto tikslas – skatinti Lietuvos ir Latvijos mokinių pažintį su kaimynine šalimi, stiprinti baltišką tapatybę. Siekiama plėsti mokinių akiratį, stiprinti komunikacinius ir skaitymo gebėjimus.

Dėkoju Zitai Kuncevičienei, Audronei Baležentytei ir Arūnei Jefremovai už bendradarbiavimą.

                                                                                                 Bibliotekininkė Laura Bakšenskienė

Projekto organizatoriai:

Jonavos rajono Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras: https://www.zeimiai.jonava.lm.lt/naujas/
Vytauto Didžiojo universitetas: https://www.vdu.lt/lt/

Projekto partneriai:

Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje: https://www.mfa.gov.lv/vilnius/aktualitates
Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje: https://lv.mfa.lt/
Jonavos rajono savivaldybė: https://www.jonava.lt/pradzia

Projekto rėmėjai:

Kavos Draugas: https://www.kavosdraugas.lt/
RTTAX: https://rttax.com/lt/
Save24: https://www.save24.lt/
Glasses on: https://glasseson.lt/
Sapiegos klinika: https://www.sapiegosklinika.lt/