Reportažas apie mokyklą

Tradiciškai, spalio mėnesį, minime Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Šiemet Kauno Martyno Mažvydo progimnazijoje šią svarbią datą minėjome spalio 12 d.

Atsižvelgiant į PSO rekomendacijas, akcijos tema:  „Psichikos sveikata – prieinama  visiems“.

Akcijos tikslas – atkreipti mokyklos bendruomenės narių dėmesį ir kalbėti apie psichikos sveikatą, jos išsaugojimą bei psichologinių paslaugų svarbą tada, kai pagalba yra reikalinga.

Diena prasidėjo pagalbos vaikui specialisčių organizuota rytine akcija. Vaikams ir mokytojams buvo dalinami knygų skirtukai, kuriuose pateikiama informacija apie psichikos sveikatos stiprinimą.

1-ų ir 2-ų klasių mokiniai tikybos pamokų metu atliko užduotis knygelėse „Emociukai“. Veiklas organizavo tikybos mokytoja E.Antavičienė ir visuomenės sveikatos specialistė A. Žižniauskienė

3-ių klasių mokiniams psichologė I. Nadieždinienė ir soc. pedagogė R. Mikelionienė vedė klasės valandėles tema „Visi jausmai reikalingi“.

4-ų klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis mokėsi atpažinti ir valdyti stiprius jausmus, ieškojo efektyviausių nusiraminimo būdų. Tariame ačiū mokytojoms, G.Hofšteterytei, B.Simonavičiūtei ir R.Pečiulienei.

 

Vyresniųjų klasių (5-8 kl.) mokiniai per technologijos pamokas piešė mandalas, klausėsi ramios muzikos. Šias veiklas organizavo J. Varnagirienė, D. Česnavičienė, A. Saikauskas.

Muzikos mokytoja G. Ramankevičiūtė organizavo vizualizacijų klausymą ir aptarimą su vyresnių ir pradinių klasių mokiniais. Vyresnieji prisiminė būdus, kurie padeda nurimti esant stiprioms emocijoms, o mažesnieji piešė vietas, kuriose jaučiasi ramiai ir saugiai.

Mokytojos V. Jasiunskienė ir D. Sperskaitienė pasirūpino, kad fizinio lavinimo pamokos būtų ne tik įdomios, bet ir labai smagios. Mokiniai sportavo su muzika!

Lietuvių kalbos pamokos visą šią savaitę vyko stebint gamtos vaizdus, klausantis paukščių čiulbesio, miško ošimo, jūros bangavimo... Veiklas organizavo mokytoja V. Savickienė.

Specialioji pedagogė I. Rimkė organizavo emociukų dirbtuves: mokiniai gamino šypsenos koliažą iš vaikų mėgstamų  emocijų veidukų bei kūrė jiems šukuosenas. Be to, specialistė skatindama pažinti savo emocijas kvietė vaikus atpažinti savo jausmus bei nuspalvinti nuotaiką atspindintį paveiksliuką.

Džiaugiamės progimnazijos mokytojų ir mokinių iniciatyvumu bei kūrybiškumu :)