Rekomendacijos dėl COVID-19 prevencijos

COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) prevencija ugdymo įstaigose.

2020 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos dėlionė. Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema. Šių metų temą padiktavo mintis, jog mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus gauname visos visuomenės paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t.t.
Ruošiantis tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimui, su vyresnių klasių mokiniais aptarėme istorinius įvykius ir paanalizavome, kaip totalitarinėse valstybėse, tokiose, kaip nacistinėje Vokietijoje ar Sovietų Sąjungoje buvo nepriimtina, jog visuomenėje yra skirtingi žmonės. Tokioje visuomenėje neturėjo likti vietos tiems, kurie buvo kitokie ar jautėsi kitokiais. Per istorijos, etikos, pilietiškumo pagrindų, kalbų pamokas analizavome tolerancijos / netolerancijos temą: kaip netolerancija kitokiam gali tapti agresija.

Su pradinukais aptarėme kokią mūsų visuomenę jie mato, ar pastebi nepakantumo, netolerancijos atvejus mokykloje, klasėje, artimiausioje aplinkoje. Su vaikais skaitėme ir analizavome pasakas, kuriose gausu šios temos pavyzdžių. Įtraukti įvairaus amžiaus (1-8 kl.) mokinius į šios dienos minėjimą – kuo anksčiau mokiniai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.
Kviečiame į virtualią Tolerancijos dėlionių parodą.