Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos šeštokai ir pandemijos metu nesijaučia atskirti nuo pasaulio. Spalio mėnesį visi 6a klasės mokiniai nuotoliniu būdu dalyvavo respublikiniame edukaciniame projekte „Kultūrų ratas“. Vaikai rinko medžiagą apie įvairių Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų papročius, tradicijas, apeigines ir kalendorines šventes bei kitas įdomybes. Labai įdomu buvo palyginti, kuo lietuvių tradicijos skiriasi nuo romų, žydų, karaimų, totorių, latvių, rusų, baltarusių, armėnų, vokiečių ir kitų tautybių, gyvenančių mūsų šalyje. Tautinės tolerancijos puoselėjimas daugiakultūrėje Lietuvos erdvėje – vienas iš prioritetų ugdant moksleivius pilietiškais ir patriotiškais žmonėmis.
Smagiausia buvo dalyvauti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotame nuotoliniame baigiamajame renginyje, kuriame ne tik pristatėme net keturis puikius darbus, bet ir pasidžiaugėme Radviliškio, Vilniaus, Ignalinos, Kaišiadorių, Visagino moksleivių darbais. O viską apvainikavo organizatorių atsiųstos dovanos – visi vaikai gavo LMNŠC direktoriaus Algirdo Sakevičiaus padėkas ir po taip šiomis dienomis reikalingas kokybiškas ausines, - ar ne puiki motyvacija dalyvauti panašiuose projektuose?
Kad dideli ir prasmingi darbai nebūtų palikti dulkėti stalčiuje, juos pristatėme ir spalio mėn. KPKC, J. Dobkevičiaus progimnazijos ir Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos nuotoliniu būdu organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Aš – Mes – Pasaulis“. Mes ne tik skaitėme savo, bet ir klausėme Japonijos moksleivių pranešimų! Vėl visi gavo padėkas ir dovanėlių.
Taigi, karantinas mums nebaisus – dalyvavome, dalyvaujame ir dalyvausime visuose projektuose, kurie, užsidarius mokyklos durims, atveria langą į pasaulį!

Auksė Pukinskienė,
Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui