Vasario 13 dieną, Kauno Martyno Mažvydo 5 A klasės mokiniai, kartu su auklėtoja Ilona Čimžienė vyko į Vilniuje įsikūrusį Valstybės pažinimo centrą. Čia mokiniai dalyvavo netradicinėje patriotizmo pamokoje – edukaciniame užsiėmime „Atrask Lietuvą“. Valstybės pažinimo centras – 2016 m. kovo 10 d. duris atvėrusi moderni edukacinė erdvė. Nuolatinėje Centro ekspozicijoje siekiama atsakyti į klausimus, kaip veikia demokratiška valstybė ir jos institucijos, kaip piliečiai gali prisidėti prie valstybės kūrimo ir valdymo, kokiais būdais galima spręsti visai visuomenei ar vietos bendruomenei aktualias problemas. Penktokai, pasiskirstę komandomis, pasitelkę planšetes ir savo išmonę ieškojo atsakymų į svarbius, su Lietuvos istorija ir dabartimi susietus klausimus.

Vėliau, mokiniai keliavo po Vilniaus senamiestį, sustodami prie svarbiausių istorinių bei kultūrinių objektų. Vaikai, pasiskirstę į komandas pristatė informaciją apie pasirinktus objektus, papasakojo pačias įdomiausias istorijas apie Lietuvos Prezidentūrą, Vilniaus Universitetą, Vilniaus Rotušę bei Pilies gatvę, Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčias, Bernardinų sodus, Valdovų Rūmus bei Vilniaus Arkikatedrą.

Buvo įdomi bei prasminga diena! O sugrįžę, vaikai dar turėjo energijos dalyvauti mokykloje vykusioje Šv. Valentino dienos diskotekoje!