Vasario 5-ąją mūsų mokykloje vyko tradicinė respublikinė mokytojų, bibliotekininkų ir 7 klasių mokinių skaitymo skatinimo konferencija „Knyga mūsų pasaulyje - mūsų kultūros veidrodis“. Ją šįmet skyrėme poeto Just. Marcinkevičiaus atminimui. Joje dalyvavo 80 septintokų iš 14 Kauno mokyklų ir Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos. Nuo 2003–iųjų mūsų mokyklos lietuvių kalbos mokytojų organizuojamas renginys rodo, kad knyga išlieka populiari tarp paauglių. Pirmoje konferencijos dalyje su vaikais bendravo Kauno kamerinio teatro aktorius Vytautas Gasiliūnas. Jis kartu su savo komanda Forumo teatro metodu modeliavo ir sprendė paaugliams aktualias problemas.

Antroje konferencijos dalyje visi susibūrė į pasirinktas kūrybines dirbtuves: „Kaip žodis virsta eilėraščiu“, „Kaip eilėraštis virsta muzika“, „Kaip žodis virsta vaizdu“, „Kaip gimsta knyga“, „Dalijamės skaitymo patirtimis“. Kūrybinių dirbtuvių rezultatai maloniai nustebino: buvo iliustruoti Just. Marcinkevičiaus eilėraščiai, sukurtas išraiškingas muzikinis numeris, sukurtos improvizacijos eilėraščio „Tai gražiai mane augino..“ tema, iš iškirptų laikraščių žodžių sudėlioti modernūs tekstai, pademonstruota video medžiaga knygų skaitymo tema, pristatytos mokinių pagamintos knygelės su Just. Marcinkevičiaus eilėraščių citatomis. Konferencija naujai atskleidė vaikams skaitymo prasmę, dar kartą patvirtino, kad knyga - „žibintas pasaulio tamsoje“ (Just. Marcinkevičius).