Mūsų mokyklos septintokai, istorijos pamokose išgirdę pasakojimą apie žydų tautybės berniuko Jochanano Faino, gyvenusio Kauno gete, likimą, susidomėjo, kur Kaune buvo žydų geto teritorija. Rugsėjo 13 d. kartu su auklėtojomis jie išsiruošė į Vilijampolę, kur pėsčiomis nuėjo 3 km ir išgirdo senos vilijampolietės V.Mikutavičiūtės pasakojimą. Įdomu buvo pamatyti vietas, kur buvo geto vartai, kur veikė geriausia žydų religinė mokykla, kur ėjo mirties kelias į 9 fortą.Visi susikaupė aikštėje, kur mirčiai buvo atrinkta 9200 Kauno geto žydų, iš jų 4273 vaikai. Šią ekskursiją skyrėme Kauno žydų geto panaikinimo 75 – mečiui ir artėjančiai Žydų genocido dienai. Vaikai suprato, kad didžiausia pagarba šios daug iškentėjusios tautos aukoms – tai domėjimasis jos istorija.