Gegužės 2 – 6 d. mokykloje vyko edukaciniai užsiėmimai pradinių klasių mokiniams „Linksmasis mokslas su Lietuvos himnu“. „Instaliacija „Tautiška giesmė" susideda iš prieš 120 metų Vinco Kudirkos paskelbto himno žakardiniu audimu išreikštos garso spektrograminės analizės juostos, kuri lazerių iliuminacijos ir dinaminės instaliacijos pagalba „pjauna" vaizdą esamuoju momentu, t. y. žiūrovas turi galimybę girdėti ir stebėti kokybinius garso pokyčius čia ir dabar“ – sako vienas iš instaliacijos kūrėjų Julius Žėkas. Instaliaciją „Tautiška giesmė" sukūrė poetas ir tarpdisciplininių menų kūrėjas Julius Žėkas, tekstilininkė Žydrutė Ridulytė bei lazerinės elektronikos ir mechanikos inžinierius ir konstruktorius Algis Sakalauskas. 2010 m. tekstilinė šio projekto dalis pristatyta ir apdovanota Lietuvos tekstilės bienalėje. Pirmą kartą instaliacija oficialiai pristatyta Europos Komisijoje Briuselyje.

Užsiėmimų metu mokiniai prisiminė svarbiausias Lietuvos istorijos datas bei valstybės simbolius, sužinojo kuo panašūs garsų ir spalvų pasauliai, turėjo galimybę sugiedoti ir paliesti Lietuvos himną.
Šis renginys atskleidė mokiniams tradicinių vertybių ir pilietiškumo reikšmę mūsų gyvenime.

Zita Venckutė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui