susitikimas su kulturos sk vedejuUgdymo plėtotės centras ir Valstybės pažinimo centras jau antrus metus vykdo projektą „Pažink valstybę“, kurio tikslas paskatinti mokyklų bendruomenes imtis pilietinės atsakomybės ir bendradarbiaujant su valstybės institucijomis spręsti aktualias visuomenei problemas. 7c klasės mokiniai, vadovaujami direktoriaus pavaduotojos Zitos Venckutės ir klasės auklėtojos Irenos Kaklauskienės, pirmą kartą dalyvavo šiame projekte. Moksliniai tyrimai rodo, kad knygų skaitymas yra labai svarbi sėkmingo mokymosi prielaida. Mūsų mokykla pavadinta Martyno Mažvydo – pirmosios lietuviškos knygos autoriaus vardu, todėl nuspręsta pasidomėti ar daug mokinių skaito knygas ir iš kur jas gauna.
Projekto įgyvendinimo metu mokiniai susitiko su Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Parko“ padalinio darbuotojomis ir išsiaiškino, kaip pageidaujamus leidinius galima užsisakyti elektroniniu būdu, dalyvavo proto mūšyje „Žymiausios pasaulio bibliotekos“, susipažino su knygomis, pretenduojančiomis tapti „Metu knyga“.

Kauno miesto savivaldybėje mokiniai susitiko su Kultūros skyriaus vedėju Albinu Vilčinsku. Vedėjas papasakojo, kad valstybė kultūros srityje daug funkcijų perleidusi savivaldybėms, kurios rūpinasi muziejų, teatrų, bibliotekų, koncertinių organizacijų veikla mieste.
Atsakydamas į klausimą kaip paskatinti paauglius skaityti, Vedėjas pastebėjo, kad pasaulyje atsiranda naujos tendencijos, priartinančios knygas prie žmogaus, - bibliotekos kuriamos prekybos centruose, poliklinikose. Kaune irgi dvi bibliotekos įsikūrusios prekybos centruose. O mokiniams svarbiausia - pradėti nuo savęs, imti ir skaityti knygas, bent po kelis puslapius per dieną.
Didžiausią įspūdį mokiniams padarė išvyka į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Susitikę Klaipėdos, Anykščių, Kauno moksleiviai dalinosi savo patirtimi apie tai, kas galėtų paskatinti paauglius skaityti daugiau, susipažino su bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus veikla.
Apie mus rašė https://www.lnb.lt/naujienos/3752-ivyko-projekto-pazink-valstybe-dalyviu-baigiamasis-susitikimas
Baigiamajame projekto renginyje, kuris vyko Tuskulėnų rimties parke, buvo pristatyta apibendrinta projekte dalyvavusių mokyklų patirtis, visos mokyklos apdovanotos VPC ir UPC Padėkomis už aktyvų dalyvavimą projekte „Pažink valstybę“ ir prasmingų pilietinių iniciatyvų įgyvendinimą.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Venckutė