ANGELO PĖDUTĖMIS ...     

   

2015m. gruodžio 23 dieną mokyklos aktų salėje vyko renginys „Angelo pėdutės“, kurį vedė septintokės Erika ir Gabrielė. Renginį pradėjo 1A klasė kartu su dešimtokais, jie atliko dainą „ Tuku tuku nykštukas“.Visus žiūrovus nuotaikingai pradžiugino 4A klasė su daina „Šventė“. Jokūbas iš 4A klasės sakė, jog dainą pasirinkti nebuvo sunku ir tikrai nebuvo baisu pasirodyti prieš kitus“. Po 1-4 klasių pasirodymų 5-6 klasių mokiniai taip pat dainavo apie artėjančias Kalėdas bei Naujuosius metus. 6B ir 6C klasių mokiniams dainuoti padėjo ir jų auklėtojos Lina bei Aurelija. 7A klasė atliko dainą apie šventes ir palinkėjo visiems stiprybės, sėkmės, laimės, džiaugsmo... 8A klasė nustebino dainos „Parašyk man laiškelį“ interpretacija, o 8C klasė ne tik dainavo, bet ir dėkojo mokytojams, padovanodami angeliukus. Renginį linksmai bei nuotaikingai užbaigė 8B klasė su daina „Shake Up Christmas“. Kiekviena klasė pelnė nominaciją (pvz, už muzikalumą, kūrybiškumą, masiškumą ir kt.) ir buvo apdovanota padėka. Taip pat mokyklos direktorės padėkas gavo ir visi pirmūnai. Renginio pabaigoje mokyklos direktorė palinkėjo visiems linksmų švenčių!

Urtė Mikuckytė 8B klasės mokinė
Į viršų

ŽODŽIO DOVANA     

    2015 m. gruodžio 8 dieną mokykloje vyko adventinių skaitymų popietė „Žodžio dovana“. Jo iniciatorėmis buvo lietuvių kalbos mokytoja Aldona Adomaitytė ir tikybos mokytoja Elena Antanavičienė.
    Renginį pradėjo muzikos mokytojos Eglės Verzienės choras su dainomis apie Adventą ir Kalėdas. 8Bklasės mokiniai Nojus ir Gerda bei 7A klasės mokinė Gabija pasidalijo nuostabiomis mintimis apie Dievo mums duotą Gerumo dovaną. Po to dvidešimt trys 5-10 klasių mokiniai deklamavo eilėraščius apie žiemą, šventes, Adventą, Kalėdas, slieko nuotykius, gamtą, meilę. Žiūrovai vėl rinko simpatiškiausią skaitovą. Ja tapo 7A klasės mokinė Kamilė Milaknytė. Renginio pabaigoje septintų klasių mokinės visiems žiūrovams išdalino popierinius angelus, o skaitovai buvo apdovanoti diplomais ir dovanomis.

Olivija Sadauskaitė 7Aklasės mokinė
Į viršų

KORUPCIJAI – NE

Kyšis Lietuvoj pažįstamas gerai,
Sąžinę jis daugelio kankina jau seniai.
Kai su korupcija kovosime švariai, Garbe ir laisve džiaugsimės tikrai.

    Gruodžio 9-oji- Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji minima nuo 2004 m., norint paskatinti žmones nepiktnaudžiauti.
    Šią dieną į salę susirinko 6-8 klasių mokinių komandos. Komandų darbą stebėjo ir vertino žiuri komisija, kurią sudarė pavaduotoja Auksė, etikos mokytoja Ilona ir trys dešimtos klasės mokinės. Renginį vedė 8C klasės mokinė.
    Mokinių komandos atliko įvairias užduotis: viktorinoje atsakinėjo į užduotus klausimus, kūrė ketureilį prieš korupciją, dėliojo dėlionę bei vaidino pagal pateiktą situaciją. Žiuri komisijai suskaičiavus visus komandų taškus paaiškėjo tokie rezultatai: 140 taškų surinko 7c klasė ir užėmė III vietą, 161 tašką surinko 8B klasė ir užėmė II vietą ir 163 taškus surinkusi 7A klasės komanda tapo konkurso nugalėtojais. Visos komandos buvo apdovanotos padėkų raštais, o I-III vietų laimėtojai dar ir prizais.

Emilija Sadauskaitė 7A klasės mokinė
Į viršų

RUGSĖJO 26-OJI – EUROPOS KALBŲ DIENA

   

    Rugsėjo 26 d. Europos Sąjungoje švenčiama šventė, skirta Europos Sąjungos kalboms. Pirmą kartą švęsta 2001 m. Jos metu Europos valstybėse organizuojami renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.
    Šią dieną ir mūsų mokykloje vyko renginys, skirtas Europos kalbų dienai paminėti. Į aktų salę susirinko daug mokinių, kurie norėjo parodyti savo atliktus “namų darbus” bei pažiūrėti, kaip kitų klasių komandos pasirengė šiai dienai.
    Kiekvienos klasės komanda pristatė sukurtą plakatą ir šūkį. Visus sudomino 8A klasės mokinių prisistatymas, nes jis buvo “dainuojantis”. Kitos klasės prisistatė pasisveikindamos įvairiomis kalbomis, pateikė faktus apie Europos Sąjungos šalis.
    Po to vyko konkursas. Mokinių komandos atsakinėjo į pateiktus viktorinos klausimus, turėjo pasakyti, kokia kalba dainuojama daina. Perskaičius eilėraštį, reikėjo nurodyti, kokia kalba jis sukurtas. Pateiktame kryžiažodyje reikėjo surasti Europos šalis.
    Po įtempto, bet tuo pačiu ir žaismingo darbo, komisija susumavo rezultatus. Nugalėtojais tapo 8A ir 6C klasiųmokiniai. Visos komandos buvo apdovanotos padėkos raštais bei saldainiais.
    Už puikų renginį turime padėkoti užsienio kalbų mokytojoms, klasių auklėtojoms ir. žinoma, 6-8 klasių mokiniams.

Gerda Šleneva 7A klasės mokinė
Į viršų

 DIENA BE CIGARETĖS RANKOJE…

   

Cigaretė – daugiausiai pelno nešanti prekė. Pasaulyje kas 8 sekundes miršta žmogus, kurio mirties priežastis – rūkymas. Vienas nikotino lašas gali užmušti 3 arklius! XX amžiuje nuo rūkymo mirė 100 milijonų žmonių.
    Lapkričio 17 diena – pasaulinė nerūkymo diena. Pasaulis pasakė griežtą NE tabako gaminiams, todėl mūsų mokykla, nors ir lietingą lapkričio popietę, susirinko paminėti šią dieną. Renginį organizavo mokinių taryba, mokytoja Elena Vairienė ir socialinė pedagogė Simona Šinskaitė.
    7 – 8 klasių mokiniams teko pristatyti savo namų darbą: šūkį ir emblemą, kuri atspindėtų rūkymo keliamą žalą. Vėliau, mokiniai atsakinėjo į organizatorių sugalvotus klausimus, sprendė raktažodį, o paskutiniąją užduotį – pripūsti balioną, pavyko ne kiekvienam. Garbingos komisijos sprendimu renginio nugalėtojais tapo 7C klasės komanda.
    Renginys buvo ne tik įdomus ir linksmas, bet ir labai naudingas. Mokiniai daug sužinojo apie rūkymą, jo keliamą žalą ir drąsiai pareiškė: RŪKYMUI SAKOME - NE!

Nojus Setkauskas 8B klasės mokinys
Į viršų

POPIETĖ SU PIKUOLIU

    Pasidabinę įvairiausiomis kaukėmis, spalio 22 d., po pamokų, į mokyklą suskubo visi, norintieji susipažinti su požemio karalystės valdovu Pikuoliu. Visi vakaronės dalyviai buvo su įmantriausiomis kaukėmis, taip bandydami apsisaugoti nuo Pikuolio teismo. Tačiau jo neišvengta. Dalyvaujančios renginyje klasės turėjo prisistatyti, kad Pikuolis jiems būtų gailestingas.
    Reikėjo tikrai pamatyti, kokie išradingi buvo visi mokiniai: 6A kl. (auklėtoja V.Savickienė) papasakojo pamokančią istoriją, kaip reikia būti atsargiam, bendraujant su dvasiomis, 6B kl. (auklėtoja A.Čeplevičienė) pristatė filmuką „Klajojanti šmėkla mokyklos koridoriuose“, 6C kl. (auklėtoja L.Misiūnienė) mokiniai nustebino masiškumu, sušokdami mistinį šokį pagal puikiai parinktą ir nuotaiką atspindinčią muziką, 7A kl. (auklėtoja I.Kaklauskienė) mokinės taip pat skoningai suderino muziką, judesį ir siužetinę liniją, 7B kl. (auklėtoja G.Neverauskienė) mergaitės papasakojo ilgą siaubo istoriją apie mergaitę ir jos brolį, o 8B klasės mokinių komanda (auklėtoja R.Staugienė) su puikiai pristatytu video projektu pažadėjo jo tęsinį ir, kiek teko girdėti, ieškos savanorių, norinčių papulti į šį video projektą.
    Stebint klasių pasirodymus, buvo baisu ta prasme, kad tikrai galėjai pasijusti atsidūręs požemio valdovo karalystėje. Gerai, kad viskas tik įsivaizduojama...
    Po apdovanojimų prasidėjo visų laukti „šokiai, pokiai“, kuriuos vedė buvęs mūsų mokyklos mokinys Julius.

Muzikos mokytoja Eglė Verzienė
Į viršų

RUDENĖLIO ŠVENTĖ

  

    „Vėl ruduo, auksinis ruduo...“ - skambėjo miškas nuo pradinukų dainų...
    Kiekvienais metais Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos pradinukai dėdę Rudenėlį pasveikina susirinkę Kleboniškio miške.
    Antrokai tikrino draugų pastabumą mindami mįsles, priminė saugaus elgesio miške taisykles. Savo meninius sugebėjimus mokiniai atskleidė komponuodami rudenines puokštes iš gamtinės medžiagos.
    O koks ruduo be grybų! Pradinukus jau drąsiai galime vadinti mažaisiais grybautojais. Ne vienas džiaugėsi radęs baravykų, šilbaravykių, voveraičių...
    Šventė mokiniams patiko. Namo mokiniai grįžo puikios nuotaikos, pasisėmę geros energijos ir prisirinkę grybų.

Pradinių klasių mokytojos D. Pranevičienė, B. Simonavičiūtė, V. Magelinskienė
Į viršų

TYRĖJŲ NAKTIS

  

 Kas nenorėtų pasivaikščioti po paslaptingą mokslo ir žinių pasaulį ir sužinoti daugybę paslapčių?
Jau tapusi gražia tradicija dalyvauti projekte „Tyrėjų naktis“ ir sužinoti kažką naujo. Taigi, 2A ir 2B klasės mokiniai, vadovaujami mokytojų, pasinėrė į atradimų ir žinių pasaulį.
    Mokiniai susižavėję žiūrėjo į besiskleidžiančią vandens leliją… Sužinojo, kad didžiąją popieriaus dalį sudaro augalinės skaidulos, kurios yra tarsi plonyčiai vamzdeliai. Dėl molekulių traukos jėgos vanduo kyla šiais kapiliarais į viršų. Popierius išbrinksta ir popierinė lelija pradeda skleistis…
Ne mažiau susidomėjo bandymu su apverstoje stiklinėje kylančiu vandeniu. Kaip tai gali būti? Ogi liepsnaį kaitinant oras jame išsiplečia. Žvakei užgesus, oras vėsta, jo tūris mažėja. Vandenį lėkštutėje veikia atmosferos slėgis…Dėl šių priežasčių vanduo suteka ir pakyla stikline.
    Daug įdomaus sužinojo mokiniai, nelengva viską suprasti.Tai tik parodo, koks svarbus yra mokslas.
    Antrokai liko sužavėti šiais bandymais ir žadėjo būtinai juos pakartoti namuose. O mes jiems linkime sėkmės.

Pradinių klasių mokytojos DaivaPranevičienė ir Birutė Simonavičiūtė
Į viršų

GRAŽIOJI LENKIJA

Rugsėjo 24-os rytą atsikėlę, pasiėmėme daiktus ir išsiruošėme į kelionę. Po linksmos kelionės autobusu, pasiekėme Lietuvos kaimynę Lenkiją. Atvykome į nuostabaus grožio miestą– Mikolaikas. Kol važiuodami autobusu grožėjomės šio miesto gamta, pasiekėme įspūdingą,„Golebiewski“ viešbutyje įsikūrusį, „Tropikana“ vandens pramogų parką. Išsimaudę ir praleidę jame 3 nuotykių kupinas valandas, išdžiūvome ir susėdę atgal į autobusą pasukome Varšuvos link. Vėlai vakare atvykome į Varšuvoje esantį viešbutį. Gerai išsimiegoję, ryte ėjome pusryčiauti. Papusryčiavę, susikrovėme daiktus, ir autobusu, kuriame linksmai skambėjo dainos bei vaikų juokas, patraukėme Varšuvos senamiesčio link.
    Pamatėme, jog didžioji Lenkijos pažiba– sostinė Varšuva, tikrai turi kuo pasigirti. Aplankėme įspūdingiausias jos vietas, pabuvojome Turgaus aikštėje, apžiūrėjome Karalių pilį, gotikinę Šv. Jono katedrą. Keliavome Karališkuoju keliu (Trakt Krolewski) praminta gatve, grožėjomės buvusių turtuolių namais ir rūmais bei šio kelio puošmena - Šv. Onos bažnyčia. Ekskursiją baigėme pasiekę vieną iš Varšuvos simbolių – Kultūros ir mokslo rūmus, vadinamus „Stalino dovana“.
    Tuomet persikėlėme į Koperniko mokslų centrą. Čia interaktyviu būdu galėjome susipažinti su mus supančiais reiškiniais ir pasijusti tikrais mokslininkais.Savo kailiu patyrėme žemės drebėjimo baisybes ir atsakėme į daugybę klausimų – kas, kodėl, kaip?
    Vėlai vakare linksmi ir patenkinti sugrįžome atgal į Lietuvą. Džiaugiamės, jog galėjome aplankyti bei pažinti šią gražią šalį ir nekantriai laukiame ateinančių kelionių.

Gabija Urbšytė  7A klasės mokinė
Į viršų

O LEISK TAU, MOKYTOJAU, NUSILENKTI...

   

    Spalio 5 dieną mūsų mokykloje vyko Mokytojų diena. Ji prasidėjo dešimtokų rytiniu sveikinimu prie mokyklos durų. Praeitų metų tema buvo stresas, tačiau šiais metais mes norėjome išgirsti mokytojų juoką. Todėl mokinių taryba kartu su mokytoja Rita Staugiene parengė padėkos renginį aktų salėje. Mes mokytojus bandėme pralinksminti savo dainomis, kurias parengė muzikos mokytojos Eglė Verzienė ir Rita Beitnaraitė kartu su mokyklos choru. Skambėjo dainos: ,,Juokų daina” , ,,Chameleonas” ir ,,Pas tave”. Taip pat mokytojams buvo suteikta proga kartu su mokiniais sušokti ,,Makareną” ir padainuoti karaoke pagal dainą ,,Atskrido paukštelis”. Mokytojai išvydo ir šokį ,,Oželis”, kurį atliko mokytoja Rita Beitnaraitė su mažaisiais šokėjėliais. Po to žiūrėjome spektaklį ,,Pamoka”, kurį suvaidino 2c mokiniai su auklėtoja Valerija Magelinskiene.
    Mokytojų diena praėjo labai sklandžiai ir linksmai, visi prisisėmė gerų emocijų ir smagiai praleido laiką. Ačiū tau, mokytojau...

Gerda Tauraitė 8Bklasės mokinė
Į viršų

KNYGŲ PELĖDA

    Mūsų mokyklos komanda (5-7 klasių mokiniai) dalyvavo knygų skaitymo festivalyje – konkurse “Knygų pelėda” Vilniuje ir savo amžiaus grupėje tapo geriausia respublikoje ir užėmė I-ąją vietą. Sveikiname.

KRYŽIAŽODIS

1.Pagrindinis Kūčių patiekalas?
2.Ką Kalėdų senelis padeda po eglute?
3.Kas padeda Kalėdų seneliui paruošti visas dovanas?
4.Pagrindinis Kalėdų simbolis?
5.Kur gyvena Kalėdų senelis?
6.Laikotarpis, prasidedantis gruodžio 1 ir pasibaigiantis per Kalėdas?
7. Ką mes kabiname ant kalėdinės eglutės šakelių?
8. Koks žalias padaras bando pavogti iš vaikų Kalėdas?
9.Kiek Jėzus turėjo apaštalų?
10. Koks yra Jėzaus motinos vardas?
11. Kur gimė Jėzus?

Kryžiažodį sudarė 7A klasės mokinys Titas Povilaitis

Šio kryžiodžio atsakymų lauksime mokyklos bibliotekoje. Burtų keliu bus išrinktas ir apdovanotas nugalėtojas.

2015m. 38 numeryje išspausdinto kryžiažodžio nugalėtoju tapo Pijus Valiokas 4A klasės mokinys. Sveikiname.

Redaktorius: Nojus Setkauskas
Maketuotojas:
Jonas Hofšteteris

  Korespondentai:    
Mikuckytė Urtė, Milaknytė Kamilė, Povilaitis Titas, Tauraitė Gerda, Urbšytė Gabija, Šleneva Gerda, Sadauskaitės Olivija ir Emilija

Mokinius konsultavo:
Projekto „Mažvydietis“ autorė ir koordinatorė lietuvių kalbos mokytoja
metodininkė Irena Kaklauskienė.

                                                  Į viršų