SU MOKYTOJŲ DIENA...

    Spalio 4-ąją dieną visus mokytojus mokiniai pasitiko su gėlėmis, dovanomis ir nuoširdžiausiais linkėjimais. Foje skambėjo jaunųjų dainorėlių choro atliekama daina, kurią išmokė muzikos mokytoja Eglė Verzienė.
    Bet didžioji šventė vyko aktų salėje. Čia mokytojų laukė dainos, šokiai ir net stebuklingi burtai. Iš pradžių padainavo mažieji dainorėliai. Po to scenoje mažieji šokėjai pašoko šokį „Žvirblis“. Po 8a klasės mergaičių atliktos dainos, pasirodė paslaptingasis magas 8ª kl. mok. Nedas Jančys. Visi pamatę jo pasirodymą žado neteko. Buvo taip įdomu ir paslaptinga...
    Nuskambėjus 7d klasės merginų dainai, šaunusis smuikininkas 5c kl. mok. Lukas Vaivilavičius sugriežė nuostabią melodiją. Vėliau mielosios miegalės, pradinių ir penktų klasių mokinės, sušoko sapnų šokį.
    Visus pakerėjo mokinių sukurtas filmukas, kuriame mokiniai sveikino mokytojus su jų profesine švente. 5b klasės mokinės papasakojo įdomią daržovių istoriją, o šventės pabaigoje merginos padainavo Marijono Mikutavičiaus kūrinį „Pasveikinkit vieni kitus" Tai buvo tikra atominė bomba, visi plojo ir dainavo kartu. Renginio pabaigoje direktorė visiems linkėjo sėkmingų mokslo metų, stiprybės ir ištvermės.

Gabija Urbšytė ir Olivija Sadauskaitė 5a klasės mokinės
 Į viršų

GERUMO ŽODŽIAI

    Gruodžio 5d. mūsų mokykloje vyko Adventinių skaitymų konkursas. Renginį pradėjo vedėjos Danielė ir Deimantė. Jos pristatė 5c kl. mokinius, kurie visus pasveikino daina „Tyli naktis“.
    Užsidegę žvakeles, vaikai sakė gerumo, meilės, tikėjimo žodžius. Po to eilėraščius deklamavo penktų – aštuntų klasių mokiniai. Skambėjo eilės apie gamtą, žiemą, namus, šypseną...
    Žiūrovai galėjo balsuoti už simpatiškiausią skaitovą. Kol visi balsavo, 8a mokinės Ieva, Goda ir Joana sudainavo dainą „Yra šalis“, dainininkėms gitara pritarė Beatričė Juodytė, Domilė Petkevičiūtė iš 7a klasės ir mokytoja E.Verzienė. Specialiai renginiui aranžuotą šios mokytojos dainą „Sninga, sninga, sninga...“ atliko 5b klasės mokiniai.
    Apklausę keletą dalyvių, sužinojome, kad deklamuoti eilėraštį prieš auditoriją yra labai baisu.
    ,,Man drebėjo kojos, greitai daužėsi širdis“–, sakė Justė iš 6a, ,,Labai jaudinomės“,–sakė Kamilė ir Austėja iš 5a.
    Simpatiškiausia skaitove žiūrovai išrinko Mėtą Rakauskaitę iš 5c kl., sveikiname ją!
    Iš renginio visi išėjome kupini gerų emocijų bei prisiminimų. Dėkojame lietuvių kalbos, muzikos, tikybos ir dailės mokytojoms už puikiai suorganizuotą gerumo pamoką.

Gerda Tauraitė ir Greta Rimdeikaitė 6b klasės mokinės.
Į viršų

UŽSIENIO KALBŲ MOKOMĖS KITAIP 

    Nuo 2001 metų rugsėjo 26-oji tapo Europos kalbų diena. Pasaulyje yra 7000 kalbų, o Europoje net 24 oficialios kalbos.
    Pagrindinės iš jų yra anglų, prancūzų ir vokiečių. Vokiečių kalba yra antroji, dažniausiai vartojama mokslo kalba, 18 procentų knygų pasaulyje yra išleidžiama šia kalba. Be to, po anglų kalbos ji yra dažniausiai vartojama kalba internete.
    Mūsų mokykloje apie Europos kalbų dieną pradinių bei penktų klasių mokiniams pasakojo 7-8 klasių mokiniai. Jie sveikinosi anglų, prancūzų, ispanų ir latvių kalbomis. Išmokė vaikus skaičiuoti ispaniškai, prancūziškai, latviškai ir vokiškai. Drauge žaidė įvairius žaidimus, dainavo angliškas ir vokiškas dainas. Aktyviausi mokiniai buvo apdovanoti ''ypatingais'' balionais, aprašytais ispaniškais, prancūziškais, latviškais ir angliškais žodžiais.
    Džiugu, kad mūsų mokykloje netradiciškai mokomasi užsienio kalbų, ir tai daro ne tik užsienio kalbų mokytojos, bet ir mes, jaunieji mokytojai.

Kamilė Milaknytė, Miglė Akelaitytė 5a klasės mokinės ir
Ugnė Kuzaitytė 6b klasės mokinė
Į viršų

 

 KARTU KOVOJAME PRIEŠ RŪKYMĄ!

    Lapkričio 19 dieną Kauno Martyno Mažvydo pagrindinėje mokykloje minėjome dieną prieš rūkymą ir visi drauge pasakėme, Rūkymui – NE!
    Aštuntų klasių mokiniai turėjo paruošti po pristatymą, skirtą žmonėms įrodyti, kad rūkyti yra blogai. Visos komandos paruošė puikius pasirodymus, bet po jų laukė dar kelios užduotys. Dalyvius vertino kompetentinga komisija.
    Pirmąją vietą užėmė 8a ir 8e klasės mokiniai, antrąją vietą iškovojo 8c klasės komanda, o trečiąją, bet taip pat puikią vietą, užėmė 8d klasės mokiniai.
    Viso renginio esmė buvo ne tik laimėti aukščiausias vietas, bet pagalvoti ir išsakyti savo nuomonę apie rūkymo žalą. Taigi galime drąsiai teigti, kad Kauno Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos mokiniai yra prieš rūkymą!

Miglė Baltrušaitytė ir Ieva Borovskytė 8a klasės mokinės
Į viršų

RINKIMAI Į PUODĄ

    Lapkričio 25d. mokykloje vyko respublikinio projekto “Sveikatiada” 7 klasių mokinių konkursas “Rinkimai į puodą”.
    Pirmieji pasirodė 7c klasės atstovai, kurie padainavo savos kūrybos dainą apie bulves. 7d klasės komanda pristatė plakatą apie burokėlius bei pademonstravo, kaip reikia iškepti šokoladinį burokėlių pyragą. 7b klasės mokiniai parodė savo kūrybos filmuką-laidą apie morkas, o 7a klasės atstovai suvaidino mini spektakliuką kopūstų garbei.
    Komisija klasių pasirodymus įvertino gerai ir teigė, jog visi namų darbai buvo originalūs ir įdomūs.
    Po to visos komandos gavo užduotis: surašyti maisto pasirinkimo piramidėje esančias produktų grupes bei atpažinti penkis prieskonius.
    Komisija susumavusi balus paskelbė, kad pirmąją vietą laimėjo 7d klasės mokiniai.
    Mūsų nuomone, visų klasių komandos pasirodė puikiai ir yra vertos pirmosios vietos.

Danielė Mikutaitė, Deimantė Burlėgaitė ir Gabija Grinevičiūtė 7d klasės mokinės.
Į viršų

 AR PIRMOKAI VERTI MOKINIO VARDO?

    Jau tampa tradicija mūsų mokykloje švęsti pirmokų krikštynas. Spalio 23 gražiu koncertu mažuosius savo draugus pasveikino ketvirtokai. Jie deklamavo eiles, grojo dūdelėmis, netgi vaidino vaidinimą apie ožiukus, kurių, tikriausiai, turi ne tik pirmokai...
    Išklausę puikų koncertą pirmokai dar turėjo įminti mįsles apie mokyklinius daiktus. Įdomu, ar jau žino, kaip vadinasi stora išpjauta lenta, ant kurios rašome mokykloje? Kaip vadinasi krepšys, kuriame sudėti vadovėliai? ...Ir dar daug klausimų pateikė mokytojos, norėdamos sužinoti, ar tikrai mūsų mažuosius galima vadinti tikrais pirmokais.
    Puikiai pasirodę vaikai prisiekė būti gerais mokiniais, o mokytojos – visuomet jiems padėti.
    Po priesaikos pirmokai buvo apdovanoti medaliais ir saldžiaisiais prizais.
    Tikime, kad šios šventės jie dar ilgai nepamirš.

Pradinių klasių mokytojos Daiva Pranevičienė, Birutė Simonavičiūtė, Valerija Magelinskienė, Neringa Degutienė
Į viršų

NORI BŪTI POLICININKU?

    Laimingas žmogus, kuris atranda savo gyvenimo kelią dar vaikystėje ir tikslingai siekia savo svajonių. Ateities karjera rūpi ir mažiesiems pradinukams.
    Kauno Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos mokiniai turėjo galimybę susipažinti su policininko ir kinologo profesijomis. Vieną penktadienio popietę į mokyklos kiemą su garsiniais signalais ir įjungtais švyturėliais įvažiavo policijos automobilis.
    Angelai sargai papasakojo apie policininko darbo svarbą ir sunkumus, pademonstravo, kaip tarnybinis šuo paklūsta komandoms. Mokiniai susidomėję klausėsi ir galbūt kuris nors ateityje pasirinks policininko profesiją. Tikėkimės.

Pradinių klasių mokytoja Daiva Pranevičienė
Į viršų

TOLERANCIJOS GĖLĖS ŽYDI

    Lapkričio 15d.- Tarptautinę Tolerancijos dieną- mūsų mokykla pražydo tiesiogine prasme. Visų klasių mokiniai piešė skirtingus veidelius ir iš jų pynė gėles - taip pražydo tolerancijos siena. O I aukšto foje prasiskleidė gėlės, kurių žiedlapiuose užrašytos gražiausios mintys apie toleranciją. Jų buvo net 23.
    Gėlių žiedlapiuose galėjome perskaityti mokinių mintis: “Visi skirtingi - Visi lygūs!“, „Visi esam gražūs ir turim vienodas teises!“, „Tolerancija - priešingos nuomonės, pažiūrų, tikėjimo, įsitikinimų gerbimas.“
    Nuoširdžiai džiaugiamės tokia gražia idėja ir šilta akcija. Ačiū visiems mokytojams ir mokiniams, savo rankomis papuošusiems mokyklą.

    Austėja Čiutelytė 5a klasės mokinė
Į viršų

DRAUGE IR SMAGIAU, IR LENGVIAU

    Gruodžio 20 dieną 3a klasės mokiniai kartu su tėveliais, seneliais, broliais ir seserimis rinkosi mokyklos salėje. Susirinkusiems mokiniai suvaidino spektaklį „Snieguolė ir septyni nykštukai“.
    Norisi pasidžiaugti aktyviais ir gabumų turinčiais tėveliais, kurie mielai sutiko suvaidinti spektaklį „Maišas obuolių“. Šventei baigiantis klasės bendruomenė susirinko į klasę kur vaikų laukė staigmena-Kalėdų senelio dovanos. Visus lydėjo pakili nuotaika. Smagu, kad mes esame nuostabi komanda ir drauge galime labai daug nuveikti savo klasės ir mokyklos labui.

Pradinių klasių vyr. mokytoja
Ženeta Miladauskienė
Į viršų

KRYŽIAŽODIS

Atsakymų lauksime mokyklos bibliotekoje. Burtų keliu bus išrinkti ir apdovanoti nugalėtojai
Kryžiažodį sudarė 5a klasės mokinys Jonas Hofšteteris

Redaktorė: Greta Rimdeikaitė
Maketuotojas:
Arminas Stanislauskas

  Korespondentai:    
Austėja Čiutelytė, Kamilė Mikalnytė, Gabija Urbšytė, Olivija Sadauskaitė, Miglė Akelaitytė, Ugnė Kuzaitytė, Gerda Tauraitė, Jonas Hofšteteris.

Mokinius konsultavo:
Projekto „Mažvydietis“ autorė ir koordinatorė lietuvių kalbos mokytoja
metodininkė Irena Kaklauskienė.

                                                        Į viršų